Deep work

Deepwork je inšpirovaný nielen funkčným tréningom, ale aj filozofiami ďalekého východu. Deepwork je založený na princípoch Jin a Yang, čiže na protikladoch, ktoré sa navzájom dopĺňajú a jeden bez druhého by nemohli existovať. V praxi to znamená, že po nádychu nasleduje výdych – po napätí nasleduje uvoľnenie, po intenzívnom intervale prichádza menej intenzívny a podobne.
V deepworku je tréning vyskladaný práve tak, aby energie Jin a Yang boli vyrovnané, a teda, aby sme dosiahli rovnováhu medzi týmito opačnými silami. Na základe vopred stanovených princípov prechádza hodina deepworku energetickými fázami, počas ktorých sa strieda silová a kondičná záťaž a spomínané napätie a uvoľnenie. Koncept je skutočne bravúrne vyskladaný a prepracovaný – svalstvo sa maximálne posilňuje a naťahuje, telo sa tvaruje a zároveň sa človek pri cvičení zapotí, pretože ide aj o kardiovaskulárny tréning. Je to zábavné, relaxačné, ale aj dynamické a sofistikované.
Deepwork je veľmi intenzívny. Cvičenia sú navrhnuté tak, že trénujeme niekoľko svalov a svalových skupín naraz a nie len jednotlivo. Napriek tomu, že tréning deepwork je náročný, je vhodný pre každého a nemusia sa ho obávať ani klienti začiatočníci.